• Tereza a Honza Hladkých

Co jsou to funkční pamlsky?Termín funkční pamlsek se u nás používá krátce. V podstatě se za ním skrývá pamlsek, který svým složením nabízí více, než jen pouhou odměnu psa. Nejde tedy pouze o prázdné kalorie. Tyto pamlsky si poměrně rychle získali přízeň profesionálních trenérů psů, kteří je dále rozšířili mezi kynologickou veřejnost. Nelze však říct, že termín funkční pamlsky skrývá konkrétní recepturu. Tyto pamlsky bychom mohli rozdělit na dvě skupiny dle cílového uživatele:

  • První skupina je vhodná pro psy se speciálními potřebami. To mohou být různé alergie nebo intolerance. Často po nich sahají majitelé kojících a březích fen, psů s alergiemi na konkrétní druhy masa nebo jiné alergeny. Tyto pamlsky jsou často mono proteinové bez přidaných plnidel, stabilizátorů a konzervantů, bez lepku, škrobu a dalších alergenů. Výhodou je jejich "čisté" složení, které dává jistotu kontroly nad skrmenými surovinami.

  • Příkladem první skupiny může být třeba Barfit kachní masové kostky
  • Druhá skupina funkčních pamlsků se vyznačuje pestrým složením různých stopových prvků, minerálů a dalších doplňků stravy. Tyto pamlsky využívají zejména majitelé malých plemen, kteří při častém odměňování částečně doplňují standardní denní krmnou dávku. Často obsahují doplňky jako je krill, řasy, pangamin a kolagen. Nejsou vhodné pouze pro malé psy, ale i pro psovody, kteří chtějí pravidelným a častým odměňováním poskytnout psovi také kvalitní doplňky stravy a ne jen kalorie.

  • Příkladem druhé skupiny jsou TidbiTky 6mm kachní s krillem.


Ať je to první nebo druhá skupina, tak tyto pamlsky vždy spojuje možnost "chytrého" využití. Přehled funkčních pamlsků naleznete zde.


Závěrem

Používání funkčních pamlsků rozhodně doporučujeme vyzkoušet všem, kteří své psy často odměňují a chtějí jim dopřát víc než jen nekvalitní prázné kalorie ukryté v obilovínách, sacharidech a škrobu.53 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše